Visel Kobe krijon një mini Barcelonë, akord me ish-mbrojtësin

Tomas Vermalen është pranë largimit nga kontinenti europian. Kontrata e mbrojtësit belg me Barcelonën përfundoi ditën e parë të muajit korrik.

Në fillim u përfol për një kalim të 33-vjeçarit në Katar tek ekipi i Al Arabi, por e ardhmja e tij është Japonia. La Dernière Heure raporton se Vermalen ka arritur akordin me Visel Kobe, klub ku aktivizohen edhe Andres Iniesta, David Vija dhe Lukas Podolski.

Qendërmbrojtësi ka luajtur me ekipe si Ajaks, Arsenal, Roma dhe Barcelona, ndërsa numëron edhe 74 ndeshje dhe 1 gol të shënuar me kombëtaren e Belgjikës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online