“Vij në një klub të madh”, Çalhanoglu tregon arsyet e kalimit te Interi: Dua të fitoj diçka në Itali

0

Që prej ditës së sotme, Çalhanoglu është lojtari më i ri i Interit. Turku u prezantua sot tek zikaltërit, ku mbajti dhe një komunikatë për aventurën e re. Ish-numri 10 i Milanit shpreson të fitojë diçka me zikaltërit në sezonin e ardhshëm.

“Jam shumë i lumtur, pasi e di mirë çfarë do të thotë të jesh këtu, në një klub të madh, skuadër të fortë dhe atmosferë fantastike. Dua të fitoj diçka këtu në Itali, pse jo të mbrojmë titullin kampion me Interin dhe të bëjmë sa më mirë në Ligën e Kampionëve”- ka thënë ndër të tjera Hakan Çalhanoglu./Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.