VIDEO/ Xherdan Shaqiri shkëlqen kundër Marsejës, gol me kokë dhe asist për ti dhënë tre pikët Lionit

Muaji shkurt ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme për Shaqirin. Në kohë kur kritikat e kishin mbuluar për gjysmën e sezonit të zhvilluar në Ligue 1, sulmuesi shqiptar reagon dhe i tregon të gjithëve se mund të japë shumë për fanellën e Lionit. Lojtari i përfaqësueses zvicerane ka shkëlqyer sot në sfidën e rëndësishme kundër Marsejës, ku ka qenë protagonisti kryesor në fitoren 2-1.

Kundërshtarër kalojnë të parët në avantazh që në minutën e 10 me anë të Genduzisë, por në pjesën e dytë të takimit është Xherdan Shaqiri ai që kthen baraspeshën. Në minutën e 76 futbollisti shqiptar tund rrjetën me kokë, ndërsa në minutën e 89 jep asistin për golin e fitores që shënohet nga Musa Dembele./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

https://twitter.com/Bau_Nickk/status/1488627816690163716

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online