VIDEO/ Turbo e ndezur! Nga mbrojtja në sulm, shihni shpejtësinë e jashtëzakonshme të Kantes

0

Ngolo Kante u përzgjodh si lojtari i ndeshjes në gjysmëfinalen e dytë mes Chelsea-t dhe Realit të Madridit. Ekipi i londinezëve arriti që të fitojë shifrat 2-0 duke e dominuar kundërshtarin sa i përket aksioneve sulmuese dhe rrezikshmërisë në portën kundërshtare.

Ajo që ka tërhequr vëmendjen ishte padyshim performanca brilante e Kantes që mes të tjerash duhet përmendur fakti se po mban argjërim. Në minutën e 65 mesfushori ndezi gjithë turbon duke arritur shpejtësinë e jashtëzakonshme nga mbrojtja për të dalë në sulm. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.