VIDEO/ Trajneri grek i Florian Markut meriton duartrokitje, nuk e lë flamurin shqiptar që të valvitet me kokën poshtë

0

Florian Marku arriti që të mposhte edhe Luiseton në Wembley me shifrat 78-75, duke qenë i pamposhtur dhe rritur shifrën e fitoreve të marra. Ashtu si edhe ndaj Prodan, gjithçka do të vendosej nga vendimi i gjyqtarëve. Një tjetër ngjashmëri nga ndeshja e fundit ishte edhe me sjelljen e trajnerit grek, Georges Armagos.

Pas përballje kundër Prodan, Armagos do të kujdesej që flamuri shqiptar të mos binte nga shpatullat e Markut. Ndërsa pas fitores ndaj Luiseto, Armagos i bëri thirrje boksierit shqiptar se e kishte kthyer flamurin gabim, për ta ndihmuar që shqiponja të mos ishte me kokën poshtë. /Sport Ekspres/

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.