VIDEO/ Tottenham fiton pas largimit të Mourinho-s, Gareth Bale tregon klasin me golin e shënuar

Tottenham duket se di të bëjë edhe pa Jose Mourinho-n në krye të pankinës. 29-vjeçari Mason ka debutuar me fitore në stolin e Spurs-ave, të cilët kanë mposhtur me shifrat 2-1 Southampton-in mbrëmjen e sotme. Miqtë zhbllokuan rezultatin në minutën e 30, por nuk ia dolën të ruanin avantazhin deri në fund të lojës.

Goli i barazimit për Tottenjam-in do të vinte në minutën e 60 të takimit nga e majta e Gareth Bale. Sulmuesi uellsian tregon klasin e tij, duke e dërguar topin në rrjetë nga një kënd i vështirë. Ndërkohë për të dalë me 3 pikët nga stadiumi është dashur një penallti e përkthyer në gol në minutën e 90 nga Son Heung-min./Halit Delibashi-Sport Ekspres/