VIDEO/ Topi në rrjetë me kthesën e menjëhershme, Kristal Abazaj shënon në stilin e Luis Suarez

0

Kristal Abazaj ka shënuar në ndeshjen e fundit që zhvilloi Istanbulspori në Ligën e Parë turke. Kampionati përfundoi me fitoren e arritur në shifrat 0-2 kundër Ankaraspor. Aventura dhe misioni i këtij sezoni nuk do të mbyllet me kaq pasi ekipi ku gjendet lojtarët shqiptarë ka shkuar në “Play-Off” dhe do të luftojë për ngjitjen në elitë.

Ajo që ka tërhequr vëmendjen ishte realizimi i Abazajt në përballjen e djeshme që u zhvillua me Ankaraspor. Futbollisti shqiptar ia ka dalë më së miri që të shënojë me kthesën e menjëhershme duke na kujtuar stilin e Luis Suarez pasi është kjo mënyra sesi uruguaiani preferon që të ndëshkojë portierët kundërshtarë. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.