VIDEO/ Tirana e shkatërron Kukësin e Dobit, fitore mes spektaklit dhe katër golave pa…Redon Xhixhën

Tirana ka arritur të shënojë 4 gola, por në asnjë prej tyre nuk është Redon Xhixha. Bardheblutë ishin fantastikë në ditën e sotme kundër Kukësit, në fitoren e marrë me shifrat 4-1. Vendasit kaluan të parët në avantazh me Hasanin në minutën e 42. Kur pritej mbarimi i pjesës së parë ishte Basha që vendosi ekuilibrin.

Fati i takimit ndryshoi në të 59 kur Ndreca u ndëshkua me karton të kuq. Behiratce gjeti sërish avantazhin pas skemës fantastike nga goditja e dënimit, ku Kallaku e shërbeu dhe mbrojtësi shënoi me kokë si të ishte një sulmues i vërtetë. Patrik dhe Limaj nga pika e bardhë do të mbyllnin historinë e këtij takimi. Këtë herë Redon Xhixha nuk shkoi në listën e golashënuesve, megjithëse realizoi dy herë në pozicion jashtë loje. /Sport Ekspres/

Tirana-Kukësi 4-1 Hasani 43′, Behiratce 72′, Patrik 82′, Limaj 86′ p/ Basha 48′

Ndreca karton i kuq 59′

Tirana: Bekaj, Toshevski, Najdovski, Behiratche, Ismajlgeci, Aleksi, Deliu, Kallaku, Hasani, Patrick, Xhixha. Trajner: Orges Shehi.

Kukësi: Tafas, Bytyçi, Ferreira, Ebert, Haxhiu, Sh. Taipi, Gj. Taipi, Ndreca, Lejton Ndukvu, Gabriel Barbosa, Edi Basha. Trajner: Enkeleid Dobi.