VIDEO/ Te Liverpool nuk u besojnë syve! Alison shkund rrjetën minutën e fundit, mban gjallë shanset për Champions

0

Në minutën e 95-të gjithçka po shkonte drejt barazimit 1-1 mes West Bromwich dhe Liverpool. Me këte barazim shanset e te kuqve do të zeroheshin dhe do t’i jepnin përfundimisht lamtumirën Championsit. Në minutën e fundit, Liverpool fiton një korne dhe lojtarëve të skuadrës u bashkangjitet dhe portieri Alisson Becker.

Arnold godet kornen dhe ai që ishte më i pak i parashikuari shënon gol. Pikërisht, Alisson Becker. Salah nuk i besonte dot syve dhe menjëherë bashkë me skuadrën përqafuan portierin brazilian. Kishte mjaft kohë që pas golit të portierit të Beneventos ndaj Milanit, që nuk përjetonim emocione të tilla. Dhe ku ka më bukur se sa një gol që vlen një vend për në Champions League./Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.