VIDEO/ Te Celtic-Ferencvaros fiton dhe feston pafundësisht një shqiptar, por nuk është Myrto Uzuni!

0

Celtic-Ferencvaros ka përfunduar në Europa League dhe vendasit ia kanë dalë në shifrat 2-0. Myrto Uzuni ka luajtur për 90 minuta në këtë takim, por pa arritur që të shënojë dhe të lërë emrin e tij në historinë e ndeshjes.

Megjithatë në fundin e takimit dhe gjatë golave ka pasur vend për festën e madhe të një shqiptari, Ilir Meta. Presidenti i Shqipërisë ishte i pranishëm në stadium dhe u kthye në tifozin e parë të Celtic, teksa këndoi himnin e gjigandëve skocez duke qëndruar në këmbë dhe shpërtheu në festë gjatë momentin kur topi përfundoi në rrjetë. Sigurisht, pa futur këtu Rudi Vatën pasi te Celtic gjendet si në shtëpinë e tij, teksa mysafirët ishin Meta dhe Uzuni. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.