VIDEO | Talenti Alenja i jep tri pikë Barçës, festa e titullit gjithnjë e më pranë

0

Barcelona ka marrë tri pikët në transfertën e sotme ndaj Deportivo Alaves. Përveç fitores trajneri Ernesto Valverde mund t’i gëzohet dhe golit të talentit të mesfushës Karles Alenja, i cili zhbllokoi takimin e sotëm në minutën e 55-të.

Lajm i mirë ishte dhe goli  i Luis Suarez. Uruguaiani nuk shënonte prej tri takimesh dhe finalizimi i sotëm nga pika e bardhë mund ta ndihmojë për t’u rikthyer në formë për dy përballjet në Champions League ndaj Liverpulit.

Alaves 0 – 2  Barcelona
Shënues: Alenja 55’, Suarez 60’ (pen)    

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.