VIDEO/ Takimi me trajnerin jep frytet e veta, Bare lë “huqin” e kartonave të kuq dhe tund rrjetën

0

Pas daljes për të dytën herë me të kuq që pas ndërprerjes, takimi me trajnerin duket se ka funksionuar për Keidi Baren. Ky i fundit është rikthyer sërish në fushën e lojës si zëvendësues në pjesën e dytë, duke arritur të lërë gjurmët e tij. Këtë herë nuk do të kujtohet për kartonët e tij, por për golin e shënuar.

Në minutën e 3-të të shtesës, mesfushori shqiptar përfiton nga një topn brenda zone për ta dërguar më pas në rrjetë. Megjithatë fati i ndeshjes nuk mund të ndryshonte, teksa Gijon ia del të fitojë me shifrat 2-1. Gjithsesi ky gol vlen për motive personale të lojtarit, sidomos pas një periudhe ku vetëm pak kohë më parë iu desh të linte skuadrën me 10 lojtarë pas ndëshkimit me kartonë të verdhë për të dytën herë brenda 2 minutave./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.