VIDEO/ Sa shumë ka humbur Partizani! Ekuban vazhdon shkëlqimin në Turqi, mposht me parabël portierin

0

Caleb Ekuban po lë sërish gjurmët e tij me fanellën e Trabzonsporit. Ish-sulmuesi i Partizanit ka qenë fantastik këtë sezon në elitën turke, ku numëron 5 gola dhe 3 asist krahas paraqitjeve mjaft pozitive në fushë. Vetmë 14 minuta lojë kanë mjaftuar që lojtari ganez të zhbllokojë rezultatin në ndeshjen kundër Denizlispor.

Ekuban lëviz mirë dhe hyn drejt zonës, ku edhe shërbehet më pas nga Omur. Një top që shfrytëzohet në mënyrën më të mirë të mundshme nga 26-vjeçari, i cili me gjakftohtësi realizon një parabël për t mposhtur portierin kundërshtar. Një gol ky që i tregon qartë Partizani se çfarë ka humbur duke e lënë të lirë sulmuesin./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.