VIDEO/ Strakosha nxjerr 4 herë topin nga rrjeta, kjo Atalantë është e papërballueshme për Lacion

0

Përballja mes Atalantës dhe Lacios garantonte spektakël në fushën e lojës dhe ashtu ka ndodhur. Ndeshjet e bergamaskëve nuk mund të imagjinohen pa festival golash, teksa lojtarët zikaltër duket se e vetmja gjë që dinë të bëjnë është të tundin rrjetën kundërshtare. 1-4 shënonin shifrat përfundimtare mbrëmjen e sotme me këtë Atalantë që ëshë thjesht e papërballueshme për Lacion.

Bardhekaltrit kanë ngritur flamurin e bardhë dhe nuk i kanë rezistuar dot furisë nga Bergamo. Një mbrëmje për t’u fshirë njeherë e më parë nga kujtesa kjo për Tomas Strakoshën, të cilit i është dashur të nxjerrë plot 4 herë topin nga rrjeta. Në fillim Gosens, më pas Hateboer dhe në fund dopieta e kapitenit Papu Gomez ishin ata që vulosën fatin e kësaj sfide, me realizime njëri më i bukur se tjetri./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.