VIDEO/ Sprint i pandalëshëm nga mesfusha dhe parabël si e Mesit, Mbape bën mrekullinë në Francë

0

PSG mposhti me rezultatin 3-0 Lille në Kupën e Francës. Me këtë triumf parizienët kaluan në çerekfinale dhe do të mundohen të mbrojnë statusin si kampion. Përveç fitores, në këtë ndeshje dalloi i pëhershmi Kilian Mbape, i cili realizoi golin e tretë për skuadrën e tij.

Në minutën e 92-të, Mbape mori një top në mesfushë dhe me një sprint të pandalshëm, që mund të krahasohet me vrapimin e kafshës më të shpejtë në botë “Cheetah”, i afrohet zonës së rreptësisë. Më pas me një parabël në stilin e Mesit, francezi e dërgoi topin në rrjetë./Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.