VIDEO | S’keni parë kurrë budallallëk të tillë, Çupo Moting prish festën e titullit

Erik Maksim Çupo Muting është futbollisti më i përfolur i orëve të fundit në Francë. Fatkeqësisht, arsyeja e kësaj vëmendje të jashtëzakonshme është një veprim i çmendur që i kushtoi skuadrës së PSG-së anulimin e festës për titullin kampion në “Parc des Princes”.

Pak minuta pasi Strasburgu barazoi rezultatin në 1 – 1, PSG pati një shans të shkëlqyer për t’u rikthyer përsëri në avantazh. Nkuku godet me zgjuarsi topin dhe goli dukej i sigurt, por për habinë e të gjithë Cupo Moting ndal topin në vijën fatale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online