VIDEO/ Skema e çuditshme që shkrin së qeshuri komentatorin, risia që vjen nga Gjermania

0

Goditjet standarte janë shpesh një nga mënyrat për të vendosur ndeshjet. Shumë trajner preferojnë skemat për të ç’organizuar vendosjen kundërshtare dhe për të tundur më pas rrjetën. Një taktitë të tillë e kemi parë shpesh edhe në Kombëtaren shqiptare, që ka befasuar rivalët me skemat e krijuara nga De Bizai.

Por një risi vjen nga Gjermania. Në përballjen mes Karlsruher dhe Regensburgut në Bundesliga 2,  ku vendasit tentojnë skemën e çuditshme nga goditja e këndit, e cila ka shkaktuar edhe të qeshura te komentatori i takimit. Të gjithë gjenden jashtë zone, ndërsa në momentin që nis të ekzekutohet kjo goditje standarte vrapojnë menjëherë në zonën e rreptësisë. Megjithatë në fund topi ka përfunduar jashtë, duke mos arritur të zhbllokojnë rezultatin./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.