Zyrtare/ U largua pa lënë gjurmë nga Partizani, sulmuesi firmos për skuadrën e re

Brajan Braun ishte një prej lojtarëve që ndau rrugët me Partizanin gjatë muajit që lamë pas. Sulmuesi xhamajkan veshi fanellën e kuqe që prej verës së vitit 2019, por në këtë periudhë prej një sezoni e gjysmë nuk arriti të linte gjurmë në kryeqytet.

Golat mungonin për të dhe kjo ishte një arsye e mirë për mbyllur bashkëpunimin mes palëve. Por nuk ka vonuar gjatë për Braunin për të zgjidhur çështjen e së ardhmes. Futbollisti 28-vjeçar ka firmosur për skuadrën e re dhe do të vijojë karrierën e tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, atje ku do të jetë pjesë e Nju Meksiko Junajtid./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online