VIDEO/ Shoku i ekipit “injoron” Kristiano Ronaldon e acaruar, kështu Portugalia “fal” barazimin në të parën

0

Portugalia e ka mbyllur në barazim pjesën e parë kundër Hungarisë. Ashtu si edhe pritej portugezët kanë dominuar takimin dhe janë në kërkimin e golit të parë. Por mbrojtja e hungarezëve ishte në lartësinë e duhur për të ndalur të gjitha tentativat që si pikë kyçe kanë Bernardo Silvën.

Në minutën e 5-të Portugalia kishte shansin e artë të avantazhin, teksa Diego Jota mund të nxirrte Ronaldon të vetëm para portierit. Por sulmuesi i Liverpulit u tregua egoist për të provuar më të vështirën, ndërsa kjo zgjedhje e ka acaruar së tepërmi yllin portugez./Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.