VIDEO/ “Shi flakadanësh” në derbin e zjarrtë të Stambollit, tifozët turq i japin futbollit shijen e vërtetë

0

Derbi mes Gallatasarait dhe Fenerbahçes rezervon gjithnjë spektakël. E nëse ky i fundit nuk prodhohet nga lojtarët, tifozët nuk zhgënjejnë kurrë. Të konsideruar si ndër më “të çmendurit” dhe më të zjarrtët në Europë, tifozët turq krijojnë gjithmonë “shoë“-n e tyre në tribuna. Por megjithëse pandemia i ka lënë jashtë stadiumeve, edhe prej andej dinë të lënë shenjën e tyre.

Këtë e kanë dëshmuar në derbin e sotëm të Stambollit mes Gallatasarait dhe Fenerbahçes. Në minutën e 7 të përballjes lojtarët kanë parë flakadanë të bien nga qielli, duke bërë që ndeshja të ndërpritet për pak kohë. Një shi flakadanësh të lëshuar nga jashtë stadiumit prej tifozëve turq i ka dhënë duelit shijen e vërtetë të derbit, me tifozët që kanë treguar se pavarësisht gjithçkaje mbeten aty për skuadrën e zemrës./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.