VIDEO/ Rrëmben topin nga kundërshtari dhe e shtyn në rrjetë, VAR-i e ndalon Brojën të festojnë dy herë

Armando Broja është duke zhvilluar një paraqitje mjaft pozitive mbrëmjen e sotme. Nga këmbët e sulmuesit shqiptar erdhi në minutën e 27 goli i parë i takimit, ndërsa në të dytën mendoi të dyfishonte epërsinë. Në minutën e 48 Broja ushtron presion mbi kundërshtarin, të cilit i rrëmben bukur topin nga këmbët. Pas hyrjes në zonë zgjedh të pasojë për shokun e tij të skuadrës.

Por gjuajtja e tij prek trupin e një tjetër bashkëlojtari dhe pas atij devijimi është përsëri Broja që ndjen aksionin me vëmendje dhe shtyn topin përtej vijës fatale. Megjithatë goli do të konsiderohej i pavlefshëm. VAR-i do të ndërhynte për të ndalur talentin shqiptar të festonte dy herë. Shkak për këtë ishte një prekje me dorë gjatë devijimit të topit nga shoku i tij i skuadrës./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online