VIDEO/ Rivalët frikësohen! De Bryune kthehet si ylli i Europianit, Belgjika përmbys Danimarkën

Belgjika ka fituar në shifrat 1-2 ndaj Danimarkës. Një panoramë me dy fytyra kjo për belgët që në të parën iu nënshtruan dëshirës së danezëve për të fituar. Poulsen do të shënonte në minutën e 2-të dhe Danimarka do të humbiste disa raste të tjera të arta.

Asgjë për t’u përmendur nga Belgjika që kthehet si pretendente pasi hyrjes së De Bruyne në të dytën. Ky i fundit dha asist për Hazard dhe shënoi golin nga distanca për të frikësuar edhe rivalët e tjerë. Belgët vijojnë të mbajnë vendin e parë në grup duke firmosur kështu kualifikimin për më tej./Sport Ekspres/

https://twitter.com/me_as_a_royal2/status/1405581336518094848

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online