VIDEO/ Rastësi apo gjenialitet i madh? Goli i Benzemas pasi kontrolloi topin me shpinë, diskutimet që ngrihen

0

Benzema është ylli i këtij Real Madridi teksa e ka nisur me statistika të frikshme në këtë sezon të ri. Sulmuesi francez ka shnuar 8 gola dhe ka dhuruar 7 asist në këto 6 ndeshje të para në kampionatin spanjoll. Çfarë mund të kërkohej më tepër nga futbollisti 34-vjeçar? Pritshmëritë janë tejkaluar!

Por shumë diskutime kanë lindur te goli i realizuar në minutën e 79 ndaj Majorkës. Benzema e ka kontrolluar topin me shpinë dhe më pas dërgoi topin në rrjetë. Shumë tifozë e kanë cilësuar si gjenialitetin e francezit për mënyrën sesi e ndaloi topin, ndërsa të tjerë shkruajnë se bëhet fjalë vetëm për një rastësi sesi sfera i doli në atë rast. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.