Historia e rrallë/ Drejtuesi i klubit futet vetë në fushë! 60-vjeçari e nis nga minuta e parë, hetohet për trukim pasi i shpërndan paratë rivalëve

0

Një histori tërësisht e rrallë ka ardhur nga CONCAF League, e cila është ekuivalente e Europa League për nga rëndësia. Në ndeshjen mes Inter Moengatapoe dhe CD Olimpia, do të hynte në fushën e lojës dhe e nisi si titullar vetë zëvendës presidenti i klubit të Inter, Ronnie Brunsëijk. 60-vjeçari ka hyrë në librin e rekordeve, por nuk do të mbahet mend për asgjë tjetër në ato 54 minuta të zhvilluara gjatë mbrëmjes së djeshme.

Menjëherë pas përfundimit të takimit, në shifrat 0-6 për CD Olimpia nga Hondurasi, ka qarkulluar edhe video teksa Brusnëijk u ka shpërndarë paratë futbollistëve kundërshtarë. “CONCAF League” ka hapur hetim për këtë rast dhe pritet që të dy ekipet të përjashtohen nga kompeticioni. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.