Video që po bën xhiron e rrjeteve sociale! Qeni futet në fushë dhe rrëzon lojtarët, nuk e kapte dot askush në garën e shpejtësisë

0

Shpeshherë ngjarje të pazakonta jemi mësuar që të shohim në arenën e futbollit botëror, kryesisht nga futja e kafshëve në fushën e blertë. Një e tillë ka ndodhur edhe në ndeshjen mes Universidad Concepcion dhe Fernandez Vival.

Kjo përballje e zhvilluar në Kili ka tërhequr vëmendje të madhe mediatike për shkak të një incidenti. Në mes të ndeshjes ishte miku i paftuar që prishi të gjitha llogaritë. Një qen ka hyrë në fushën e blertë dhe qëndronte i ulur në fushë, i pashqetësuar.

Teksa një prej lojtarëve ka tentuar që ta kap, në fund jo vetëm që nuk ia arriti, por edhe do të rrëzohej. Sa i përket garës së shpejtësisë, ishte totalisht e humbur. Në fund arbitri dhe vetë lojtarët duhej të prisnin deri në momentin që vetë qeni dëshironte që të braktiste fushën. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.