VIDEO | Pritje heroike, tifozët e Valencias karikojnë ekipin para gjysmëfinales

0

Valencia po ndeshet me Betisin për të përcaktuar skuadrën që do të përballet me Barcelonën në finalen e Kupës së Mbretit. Takimi i parë në Andaluzi përfundoi 2 – 2 dhe tani Valencia ka mundësinë për  të shkuar në finalen e këtij turneu pas më shumë se 11 vitesh.

Për t’i dhënë një dorë ekipit kanë menduar tifozët e “lakuriqëve të natës”, të cilët kishin përgatitur një pritje madhështore për skuadrën e tyre në hyrje të stadiumit “Mestalla”.

Trofeu i fundit që ka fituar Valencia ka qenë pikërisht Kupa e Mbretit, 11 vite më parë në vitin 2008 kur mundën Getafen me rezultatin 3 – 1 falë golave të Huan Matës, Aleksis dhe Morientes.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.