VIDEO/ Portieri “imiton” Nojerin por merr karton të kuq, harron rregullat dhe pret topin me dorë jashtë zone

Totenhem-Viteshe rezultoi një ndeshje e çmendur. Përballja u mbyll me shifrat 3-2 për anglezët, ndërsa gjatë 90 minutave arbitri ka nxjerrë tre herë kartonin e kuq. Më i veçanti ishte ai i dhënë në minutën e 84-t. Portieri i Viteshes “imiton” për një moment Nojerin dhe lë zonën e tij për të larguar rrezikun.

Por shpejt harron rregullat dhe pret topin me dorë, pavarësisht se ishte larg zonës së tij. Gjyqtari ka qenë i vëmendshëm dhe menjëherë i ka treguar kartonin e kuq, duke bërë që Shubert të lërë fushën dhe të detyrojë trajnerin të kryejë një zëvendësim për të sjellë brenda kuadratit një tjetër portier./Halit Delibashi-Sport Ekspres/