VIDEO | Piatek nuk ndalet as me kombëtaren, “pistoletës” i mjaftojnë vetëm 9 minuta

Austri-Poloni është një ndër sfidat më të forta dhe të ekuilibruara të mbrëmjes së sotme, me të dyja ekipet që janë pretendentë për të shkuar në Evropian.

Ndeshja ka qenë mjaft e luftuar dhe momentalisht po luhet minuta e 70-të, me Poloninë që udhëheq pas golit të shënuar në minutën e 68-të.

Shënuesi? I zakonshmi, Kristof Piatek. E nisi nga stoli, pasi Milik dhe Levandovski duken të palëvizshëm nga formacioni, por kjo gjë nuk e ndaloi “pistoletën”. Pas vetëm nëntë minutave që kishte zbritur në lojë, Piatek arriti të çojë në avantazh kombëtaren e tij.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online