VIDEO | Pato rikthehet te goli pas gati 6 muajsh, fitore dhe vendi i parë për Sao Paolon

0

Aleksandre Pato është rikthyer te goli pas plot 176 ditësh. Braziliani ka shënuar golin e tij të parë me fanellën e Sao Paolos, duke dhënë kontributin e tij në fitoren në transfertë ndaj Goias.

Pato shënoi në minutën e 32-të, i cili pas një pasimi të Igor Vinisius, u tregua i saktë përpara portës. Sfida përfundoi me shifrat 1-2 me Sao Paolon udhëheq Serinë A braziliane pas dy javësh të luajtura.

Kujtojmë, Pato la Kinën ku luante për ekipin e Tianxhin, për t’u rikthyer në vendlindjen e tij në marsin e këtij viti.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.