VIDEO/ Paqja që vjen si humbje për Partizanin, Tirana e dërgon një hap mbrapa në luftën për titull

0

Tirana-Partizani 0-0

Sot është luajtur edhe derbi i fundit i kryeqytetit për këtë sezon. Partizani dhe Tirana janë ndarë në paqe në “Air Albania”. Takimi ka përfunduar në shifrat 0-0, megjithëse raset dhe nervi i derbit nuk kanë munguar aspak përgjatë lojës. Por ky barazim vjen më tepër si një humbje për ekipin e Partizanit.

Tirana i dërgon të kuqtë një hap pas në luftën për titull, teksa tashmë renditen 4 pikë pas Teutës në klasifikim. Ndërkohë kjo pikë është e vlefshme për bardheblutë, që mbeten ende në garë për një vend në Kupat e Europës sezonin e ardhshëm./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Tirana: Bekaj, Toshevski, Vangjeli, Najdovski, Hoxhallari, Ismajlgeci, Batha, Çelhaka, Danso, Torasa, Seferi

Partizani: Hoxha, Mala, Bitri, Belica, Hakaj, Broja, Bardhi, Murataj, Xhunior, Asani, Çinari

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.