VIDEO/ Panenka më e dobët në histori, Bernard Berisha kthehet qesharak në Rusi dhe eliminohet nga Kupa

0

Sulmuesi i Kosovës, Bernard Berisha, u eliminua nga Kupa e Rusisë. Akhmat Grozny nuk ka vazhduar në fazën finale të kompeticionit pasi dështoi në ruletën ruse kundër Krylya Samara në gjysmëfinale. Përballja përfundoi pa gola, ndërsa nga 11-metrat Krylya do të fitonte në shifrat 4-1.

Te penalltia e fundit që u ekzekutua nga Ahkmati, Bernard Berisha ka përmbyllur humbjen me gabimin qesharak. Sulmuesi shqiptar tentoi të realizonte me panenka, por realizimi ishte tërësisht i dobët dhe qesharak pasi topi përfundoi lehtësisht në duart e portierit. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.