VIDEO/ Nuk mund të mungojë në goleadën e Majorkës, Vedat Muriqi shënon golin e 9 në La Liga

Vedat Muriqi ka shënuar sot golin e tij të 9 në La Liga. Emri i sulmuesit shqiptar nuk mund të mungonte në goleadën e Majorkës kundër Vijarealit. Vendasit fituan me shifrat 4-2 dhe goli i fundit mban autorësinë e Muriqit.

“Pirati” merr një pasim në zonë nga shoku i tij i skuadrës dhe me të majtën nuk gabon ta dërgojë topin në rrjetë. Aktualisht Muriqi është i 6-i në renditjen e golashënuesëve më të mirë të elitës së Spanjës, ndërsa në ndeshjen e sotme shtoi në statistikat e tij edhe një asist. Një aset për Majorkën./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online