VIDEO/ Muriqi i vjen sërish në ndihmë Majorkës, pirati i vjedh topin kundërshtarit dhe ia bën gjithçka të lehtë Kadeveres

Vedat Muriqi po i jep fund periudhës së vështirë te Majorka. Pas një periudhe pa qenë protagonist, sulmuesi shqiptar i vjen sërish në ndihmë skuadrës. “Pirati” është treguar i vëmendshëm gjatë pjesës së parë, kur ka përfituar nga një pasim jo i pasuar mirë nga portieri kudërshtar, për të vjedhur topin e për të shërbyer për Kadeveren.

Ky i fundit e kishte të lehtë të dërgonte topin në rrjetë për t’i dhënë avantazhin Majorkës. Vijareali barazoi përsëri në mintuën e 43-të, por vetëm dy minuta më vonë Rodrigezi i jep sërish epërsinë Majorkës. Pjesa e parë e lojës përfundon me shifrat 2-1 për ishullorët, ndërsa mbeten edhe të paktën 45 minuta të tjera për t’u zhvilluar./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online