VIDEO/ “Nuk ka folur njeri më shumë se mua”! Andi Lila: Armand Duka është hero, Kombëtaren e ka kthyer si Reali dhe Barcelona

Andi Lila ishte i ftuar në emisionin “Procesi Sportiv” atje ku i ka kthyer edhe përgjigje akuzave të ardhura nga Fidel Ylli se nuk shprehet asnjëherë kundër presidentit të FSHF, Armand Duka. Figura e njohur e futbollit shqiptar ka sjellë në kujtesë kritikat që ka pasur kundër Federatës për të kujtuar të kundërtën. Gjithashtu Lila ka thënë se Armand Duka është hero nëse flitet për Kombëtaren duke parë kushtet që i ka vendosur lojtarëve të Shqipërisë.

“Sa kam folur unë për FSHF në këtë studio nuk ka folur askush. Për këtë jeni dëshmitar të gjithë. Sa i përket Kombëtares, Armand Duka është hero. E ka bërë Kombëtaren si Realin dhe Barcelonës. Sa i përket kampionatit shqiptar është zero sepse shteti nuk ka ndihmuar fare”, u shpreh Lila. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online