VIDEO | Nuggets shumë të fortë për Rockets, shpërthen Paul George

James Harden, së bashku me Kenneth Faried dhe Chris Paul, nuk ia kanë dalë t’i rezistojnë Denver Nuggets, që me rezultatin 136-122 iu gëzua fitore kundër Houston Rockets. Harden u ndal në 30 pikë, kurse dy shokët e tij të skuadrës realizuan 23 dhe 20.

Nuggets ishin më lart dhe Malik Beasley arriti të shënonte 35 pikë. Gjiganti Nikola Joki? vijon me paraqitjet e mira. Këtë herë shënoi 31 pikë, si dhe regjistroi 9 asiste e 13 topa të rikuperuar. Torrey Craig dhe Monté Morris, me 22 dhe 18 pikë dhanë gjithashtu një kontribut shumë të vlefshëm në fitoren e Nuggets.

Marshon Oklahoma City Thunder, që mundi 102-118 Miami Heat. Paul George ishte në një ditë të mirë dhe realizoi plot 43 pikë. Dennis Schröder shënoi 28, kurse Russell Westbrook regjistroi “triple-doube”: 14 pikë, 14 asiste dhe 12 topa të rikuperuar.

Boston Celtics kanë likuiduar New York Knicks me rezultatin 99-113, Charlotte Hornets mposhtën Memphis Grizzlies 100-92. Fitore edhe për Utah Jazz, që kaloi me sukses Atlanta Hawks me shifrat 128-112. Rudy Gobert dhe Ricky Rubio shënuan nga 25 dhe 2 pikë për Jazz.

Charlotte Hornets-Memphis Grizzlies 100-92
New York Knicks-Boston Celtics 99-113
Miami Heat-Oklahoma City Thunder 102-118
Utah Jazz-Atlanta Hawks 128-112
Denver Nuggets-Houston Rockets 136-122

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online