VIDEO/ Një trajner i tillë i duhet Shqipërisë, si i preku në sedër trajneri i Arabisë Saudite: Ja ku e keni Mesin, nxirrni telefonin dhe shkoni bëni foto me të…

Renard është trajneri i momentit në Botëror. Ky njeri arriti të përmbyste Argjentinën. Nga një pjesë e parë në humbje 1-0 dhe me tre gola të anuluar te përmbysja në 1-2.

Mënyra sesi i motivon ky trajner dhe energjia e tij me lojtarët të bën që ta admirosh. Padyshim që një trajner i tillë do t’i bënte shumë punë edhe Shqipërisë.

Në fjalimin e përmbysjes në pjesën e parë, mes të tjerave, Renard i kapi në sedër lojtarët e tij. “Mesi ka topin dhe ju rrini dhe qëndroni. Ja ku e keni Mesin, mund të bëni një foto me të nëse doni, nxirreni telefonin”, tha mes të tjerash Renard. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online