VIDEO/ Një parabël nga këndi i pamundur, Shkëndija e Gjokës tund rrjetën që në minutën e 2-të

0

Shkëndija e Tetovës është duke luajtur ndeshjen e saj të turit të dytë kulifikues në Europa League. Shorti i caktoi një skuadër të vështirë si Botoshani i Rumanisë, por kuqezinjtë kanë hyrë në fushë të motivuar për të shkaur më tej.

Vetëm 2 minuta lojë i kanë mjaftuar skaudrës shqiptare që të tundë rrjetën e kundërshtarit. Një parabël nga një kënd që në dukje të parë ngjan si i pamundur për të shënuar ishte momenti që i solli avantazhin e Shkëndijës. Goli mban emrin e Ibrahimit, që bën trajnerin Gjoka të buzëqeshë dhe i shkel syrin kualifikimit në turin e 3-të./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.