VIDEO/ Një parabël nga jashtë zone që përfundon në trekëndësh, lojtari shqiptar realizon një kryevepër në Angli

0

Bersant Celina ka qenë vendimtar ditën e sotme për Ipswich Town-in, teksa goli i tij ka rezultuar ai i fitores për këtë skuadër, e cila mposhti Crewe Alexandran me shifrat 2-1. Futbollisti shqiptar ka realizuar një kryevepër në minutat shtesë të pjesës së parë.

I gjendur jashtë zone, Celina shfrytëzon daljen përpara të portierit kundërshtar dhe me një parabël e ndal topin në trekëndësh. Një veprim mjeshtëror nga lojtari i përfaqësueses së Kosovës, që meriton vlerësime të mëdha./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.