VIDEO/ Në shenjën e “Demit”, Interi mposht Lionin!

0

Është një Inter gjithmonë e më shumë në shenjën e “Demit”, Lautaro Martinez. Zikaltërit festojnë fitoren e parë në International Champions Cup, duke kaluar në Leçe, skuadrën franceze Olimpik Lion, me rezultatin minimal 1-0.

Goli deçiziv shënohet nga Lautaro Martinez, që në minutën e 52-të përfiton nga një top i bukur i hedhur në mes nga Dalbert dhe të “vellos” edhe pse jo me dashje, të Mateo Politanos, për t’i hapur rrezen argjentinasit të depozitojë në rrjetë.

Interi, që në pjesën e parë ka vështirësi dhe vuan, duke i dhënë mundësi Lionit të ketë tre raste të rëndësishme. Në pjesën e dytë, gjërat ndryshojnë dhe zikaltërit janë më konkretë.

Pas shtatë ditësh, radha e ndeshjes me Atletikon e Madridit, në Spanjë.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.