VIDEO / Në “NBA” plasin grushtet, Chris Paul dhe Rajon Rondo presin dënimet

Sherri i ndodhur në fund të takimit midis “Los Angeles Lakers” dhe “Houston Rocketes” është lajmi kryesor i ditës në mediet sportive në Amerikë. Incidenti nisi kur kishin mbetur vetëm 4 minuta e 13 sekonda lojë.

Një shtyrje që e Brandon Ingram ndaj Chris Harden, solli një grumbullim të lojtarëve të të dy skuadrave dhe më pas nisi sherri midis Chris Paul dhe Rajon Rondo-s. Lojtari i Lakers ishte ai që nisi gjithçka, pasi pështyu Paul dhe ishte i pari që nisi të hidhte grushte.

https://www.youtube.com/watch?v=XaA3_NSxPKk

Ndaj dy lojtarëve priten të merren masa disiplinore, nga ku pritet që Rondo të marrë një dënim më të rëndë se sa Paul, ndërkohë nuk do t’ia dalë pa u lagur dhe Brandon Ingram.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online