VIDEO/ Ndodh për herë të parë në një ekip futbolli! Me rrjetë merimange dhe sfondi i zi, Rrahmani do të luajë me fanellën e “Halloween”

Napoli ka menduar për një ide tërësisht origjinale në këto dy takime të radhës që do të zhvillojë në Serinë A. Klubi i drejtuar nga Spaleti nuk e njeh ende humbjen dhe barazimin e parë në kampionat, ndërsa kanë menduar që të jenë të frikshëm edhe në paraqitje.

“Për herë të parë, një ekip futbolli do të veshë një kostum zyrtar për Halloëeen. Sidoqoftë, dizajni – një rrjetë merimangë e bardhë në një sfond të zi është i bëë në shenjë drejtimi ndaj botës së superheronjve, mund të vlejë për çdo moment. Tifozët do të jenë në gjendje të blejnë një numër të kufizuar fanellash. Do të prodhohen 1,926 të tillë, një shifër që korrespondon me vitin e themelimit të klubit”, shkruan Napoli në faqen zyrtare.

Kështu Amir Rrahmani do të prezantohet me këtë dizenjim tërësisht origjinal në fushën e lojës ndaj Torinos, atje ku do të jetë si titullar së bashku me mbrojtësin tjetër, Koulibaly. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online