VIDEO/ Mesi humbi topin dhe gafa e Navas për t’i dhënë rivalëve super golin, PSG ia hedh paq me Lens

PSG vazhdon me një tjetër barazim në kampionat, këtë herë në fushën e Lens. Yjet e skuadrës së Pocchetinos nuk arrijnë të prodhojnë lojë të rrjedhshme, duke e pasur shumë të vështirë për të treguar dominancën e tyre. Me dëmtimin e Neymar, në vend të tij luajti Di Maria, ndërsa në qendër Mauro Icardi që zuri pozicionin e Kylian Mbappe. Në të djathtë i përhershmi, Lionel Messi, që vazhdon të jetë shumë larg formës tek Barcelona.

Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 0-0, me Lens, e cila mbrohej shumë mirë. Në minutën e 62-të, Fofana suprizon miqtë duke kaluar në avantazh falë edhe gafës së Navas pasi Mesi humbi topin. Teksa ndeshja po shkonte drejt fitores së Lens, Ëijnaldum realizon në minutën e 92-të, duke mbyllur gjithçka në 1-1. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online