VIDEO/ Mënyra sesi u vodh Torino ndaj Interit, nuk u dha penalltia e pastër për faullin e Ranochia ndaj Belotit

Lojtarët e Interit barazuan 1-1 me Torinon mbrëmjen e së dielës. Mikpritësit mund të kishin fituar nëse në pjesën e parë arbitri do të akordonte një penallti për një faull të dukshme ndaj Belottit. Lojtarët e Simone Inzaghit kanë dashur t’i përgjigjen Milanit dhe Napolit, të cilët i kanë fituar ndeshjet në këtë javë. Megjithatë, ndeshja në Torino nuk shkoi mirë që në fillim.

Në minutën e 12-të vendësit kaluan në avantazh. Pas një goditje nga këndi, Bremer ishte i pambikëqyrur, duke mposhtur pa problem Handanovic. Lautaro Martinez mund të barazonte shpejt, por Berisha e ndaloi argjentinasin.

Në fund të pjesës së parë, Torino kishte një mundësi 100% për golin e radhës. Ranocchia në zonën e penalltisë ndërhyri keq ndaj Belottit. Sidoqoftë, VAR nuk njoftoi penalltinë dhe arbitrit i shpëtoi ky rast. Përsëritjet nuk lanë asnjë dyshim se arbitri kishte bërë një gabim të tmerrshëm. Situata u komentua shumë në rrjetet sociale. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/