VIDEO/ Më keq se në Korenë e Veriut, ky shtet nuk tregoi fare rezultatin e Belgjikë-Marok

0

Marrëdhënia mes shteteve kalon shpeshherë për të ndikuar në sport. Nëse mendoni se vetëm Koreja e Veriut ka censurë gazetareske, gaboheni.

Një tjetër zhvillim vjen nga Algjeria. Në këtë shtet nuk e kanë treguar sesa përfundoi rezultati mes Belgjikës dhe Marokut.

Kjo pasi marrëdhënia mes Algjerisë dhe Marokut nuk është e mirë, këto vende kanë ngrirë komunikimin me njëra-tjetrën në nivel zyrtarësh të lartë. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.