Plas keq te Belgjika/ De Bryune nuk flet me Courtouis, Hazard kërkon të zihet me yllin e Manchester City dhe i ndan Lukaku

0

Situata te Belgjika ka degraduar, eliminimi i kësaj Kombëtare është vetëm çështje kohe. Një deklaratë e Kevin De Bryune solli përçarjen brenda grupit. Ylli i Manchester City u shpreh se lojtarët janë të vjetër dhe kjo Belgjikë nuk shkon larg.

Sipas raportimeve të medive, Kevin De Bryune dhe Courtois nuk flasin me njëri-tjetrin pas zënkave për “arsye personale”. Gjithashtu situata shkoi larg kur Eden Hazard u përfshi në konflikt me De Bryune dhe Vertonghen, por Lukaku hyri për t’i ndarë. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.