VIDEO/ Me fat që të kemi! Armando Broja i jashtëzakonshëm, feston me shqiponjë për golin e 2 te Southampton

0

Goli i Brojës

Armando Broja e ka nisur si titullar takimin ndaj Bërnlit. Sulmuesi shqiptar do të kishte dhuruar asist në 45 minutat e para nëse Redmond nuk do të kishte gabuar me portën e boshatisur. Në minutën e 37, sulmuesi shqiptar nis me driblimet në zonë duke trullosur kundërshtarët.

Një pozicion që te Shqipëria ndoshta do e kishte shënuar vetë, por Broja preferoi që ta pasonte te Redmond duke e nxjerrë me portën e boshatisur për t’i kthyer “borxhin” e asistit të javës së kaluar. Por Redmond ka bërë të pabesueshmen duke gabuar me portën bosh dhe duke irrituar trajnerin. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.