VIDEO/ “Mbretërit e Europës” i falen duarve të Courtois, Reali i Madridit fiton Champions-in e 14

Reali i Madridit konfirmon përsëri veten si ekipi më i lavdishëm në historinë e Champions League-s. Ky kompeticion është terreni i “los blancos”, që sot fitojnë për të 14-n herë trofeun veshëgjatë. Reali ka mposhtur në finalen e Parisit Liverpool-in me rezultatin minimal 1-0.

Goli erdhi në minutën e 59 dhe mban autorësinë e Vinicusit. Por merita më e madhe sot i takon një tjetër lojtari. “Mbretërit e Europës” i falen duarve të Coutois. Portieri belg ishte në një formë të jashtëzakonshme, duke bërë disa pritje të mrekullueshme për t’i mohuar golin Liverpool-it./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online