Nëse duart e Zotit do të ishin njerëzore, do t’i përkisnin…Courtois! 9 pritje ndaj Liverpool, portieri i Real Madrid shkruan historinë në Champions League

Futbollistët e Real Madridit fituan sonte në stadiumin e Parisit trofeun e 14-të të Ligës së Kampionëve. Reali nuk njihej si favorit në finale, mund të thuhet se Liverpool ishte shumë më i mirë në pjesën më të madhe të ndeshjes, kishte shumë shanse, por futbolli është i tillë. Reali me golin e Vinicius Junior arriti fitoren dhe arriti titullin rekord të 14-të evropian. Të gjithë dhanë një kontribut të madh, por padyshim njeriu i ndeshjes ishte portieri Thibaut Courtois.

Ai mbrojti gjithçka që shkonte drejt portës së tij dhe gjatë rrugës u bë rekordmeni i Champions League me 59 pritje në një sezon të këtij kompeticioni. Belgu gjithashtu vendosi një rekord të ri në finalet e Champions League me nëntë pritje kundër Liverpool. Nëse duart e Zotit do të ishin njerëzore, do t’i përkisnin Courtois. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online