VIDEO/ Marash Kumbulla rilind pas faljes së Murinjos, mbrojtësi shqiptar feston golin e parë nën drejtimin e portugezit

0

Marash Kumbulla duket se po rilind pas faljes së Murinjos pak ditë më parë. Në fundjavën e shkuar ishte më i miri në fushë, ndërsa tani festoon edhe golin e tij të parë për këtë sezon. Roma e ka mbyllur pjesën e parë kundër Leçes në baraspeshë 1-1.

Verdhekuqtë barazuan në minutën e 40, kur Marash Kumbulla tregohet i saktë me kokë dhe e ndal topin pas shpinës së portierit kundërshtar. Ky ishte goli i parë që futbollisti 21-vjeçar shënon që nga koha kur Murinjo ka marrë drejtimin e Romës./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.