VIDEO/ Magjia e Myrto Uzunit, i rrëmben topin mbrojtësit dhe jep spektakël me një supergol

Myrto Uzuni ka qenë protagonist në ndeshjen e sotme në Europa League. Ferencvaroshi i tij e mbylli pjesën e parë në barazim 1-1, ku goli i baraspeshës erdhi në minutën e 44-t falë një magjie të tij. Sulmuesi beratas këmbëngul me presingun e tij dhe i rrëmben topin mbrojtësit të Real Betis.

Sapo është vënë në zotërim të topit nuk ka vonuar shumë dhe menjëherë shënjestron kuadratin. Një spektakël i vërtetë ka Uzuni, që shënon një supergol kund ekipit spanjoll dhe i jep shpresa Ferencvaroshit për të përmbysur shifrat në pjesën e dytë./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online